Kalendarz

1582556890
Premierowy odcinek czwartej serii nadchodzi ??.10.2020
Opening 07 nadchodzi ??.10.2020
Ending 08 nadchodzi ??.10.2020
SnK III 22: "Po drugiej stronie murów" 00 dni 00:00:00 30.06.2019
SnK III 21: "Tytan Atakujący" 00 dni 00:00:00 23.06.2019
SnK III 20: "Tamtego dnia" 00 dni 00:00:00 16.06.2019

Wiadomości dotyczące anime i mangi Shingeki no Kyojin

[anime] Zakończenie trzeciej serii i przyszłość.

W dniu dzisiejszym, wraz z odcinkiem 22., zakończona została trzecia seria anime Shingeki no Kyojin. Na szczęście fani nie musieli długo czekać na zapowiedź następnego sezonu - w zwiastunie kolejnej, wieńczącej całe dzieło serii, który możecie obejrzeć tutaj, podano przybliżoną datę premiery - jesień 2020 roku! Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, które studio zajmie się animacją (krążą plotki, iż Studio WIT zrezygnowało z dalszej produkcji). Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, natychmiast poinformuję Was o tym w newsach. By umilić Wam wyczekiwanie, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie, między innymi Arifuretę (isekai), Danmachi (fantasy), czy też Doktora Stone'a (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej).Na koniec chciałbym Wam serdecznie podziękować za oglądanie serii z moimi napisami, a także zachęcić wszystkich, którzy doceniają moja pracę do wsparcia (przejdź), bym mógł nadal regularnie wydawać dla Was kilka serii anime na sezon. Wielkie dzięki i do napisania!

Dodano: 30.06.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 22 „Po drugiej stronie murów”.

Walczyli, wierząc w wolność. Jakie uczucia wzbudziła prawda w tych, którzy marzyli o świecie zewnętrznym? Czy tajemniczy Lud Ymir postanowi opuścić mury i ruszyć na podbój świata? Jak potoczą się dalsze losy skazanych na krótkie życie Erena i Armina? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty drugi odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Po drugiej stronie murów”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 30 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 23.06.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 21 „Tytan Atakujący”.

Przeszłość Grishy ujawnia prawdziwą naturę tytanów. Żarliwe pragnienie wolności ojca zostaje przekazane dziecku. Jaką ścieżkę obierze młodszy syn nadziei Ruchu Odrodzenia Erdii? Czy zamknięci za murami potomkowie Ymir zdecydują się na wojnę totalną z Mare? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Tytan Atakujący”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 16.06.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 20 „Tamtego dnia”.

Ze wzrokiem wpatrzonym w niebo, ciągnąc młodszą siostrzyczkę za rękę, Grisha rozpoczyna swoją historię! Nienawiść i nadzieja odbijające się w jego oczach uświadamiają Erenowi okrucieństwo tego świata! Kim tak naprawdę jest ojciec Erena i czym są ziemie, z których pochodzi? Dlaczego ludzkość uwięziona za murami jest oszukiwana i odcinana od zewnętrznego świata? Z kim tak naprawdę walczą Zwiadowcy? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Tamtego dnia”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 09.06.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 19 „Piwnica”.

Wiadomość o śmierci Erwina i Bertholdta mocno wstrząsa Arminem. W tej ponurej sytuacji Eren udaje się do miejsca, w którym czekają na niego obietnice ojca. Czy zawartość piwnicy Jaegerów odmieni losy wojny ludzi z tytanami? Jak potocza się dalsze losy trójki przyjaciół, którzy zapragnęli wolności? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiętnasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Piwnica”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 02.06.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 18 „Biała noc”.

Dzięki swemu postanowieniu i determinacji grupa Erena wychodzi zwycięsko z ciężkiego boju. Jednakże straty, którymi je opłacili, sprawiają, że paraliżuje ich rozpacz. Czy ludzkości uda się odnieść ostateczne zwycięstwo nad wrogiem? Jak utrata bliskiego przyjaciela wpłynie na Erena i Mikasę? Czy to aby na pewno koniec kłopotów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - osiemnasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Biała noc”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 26.05.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 17 „Bohater”.

Dla przyjaciół, którzy oddali swe serca dla sprawy... Dla przyjaciół, którzy zrezygnowali z marzeń... Będą uciekać, dopóki wszystko nie spłonie, pogrążeni w strachu i chaosie! Czy szaleńcza szarża prowadzonych przez generała rekrutów okaże się skuteczna i Levi zdoła zabić Zwierzęcego? Czy genialnemu strategowi, Arminowi, uda się opracować plan walki z Kolosem? Jak zakończy się zażarty bój o Shiganshinę? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siedemnasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Bohater”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 26 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 19.05.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 16 „Perfect game”.

Pojawienie się Kolosalnego zrównało Shiganshinę z ziemią. Gdy sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli, zdesperowany generał Erwin zdecydował się poprowadzić szarżę niczego nieświadomych rekrutów na Tytana Zwierzęcego... Czy postawionym pod ścianą, otoczonym z wszystkich stron Zwiadowcom uda się odwrócić sytuację? Jak pokonać wroga ludzkości, który przeważa nad nią pod każdym względem? Czy jest jeszcze jakaś nadzieja? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szesnasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Perfect game”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 19 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 12.05.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 15 „Przybycie”.

Wszystko szło zgodnie z planem. Udało się zapędzić Opancerzonego między budynki Shiganshiny, gdzie Eren miał umożliwić przyjaciołom z Korpusu Zwiadowców atak Włóczniami Piorunów. I gdy już wydawało się, że misja zakończy się sukcesem... Czy zapobiegawczy i przewidujący zazwyczaj wrogowie ludzkości pozwolą odebrać sobie jeden ze swych głównych atutów? Jak zakończy się bitwa o miasteczko rodzinne Erena? Czy dla ludzkości jest jeszcze nadzieja? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piętnasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Przybycie”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 12 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 05.05.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 14 „Włócznie Piorunów”.

Tak niewiele brakowało... Choć Levi z hukiem runął z góry na Reinera, nie udało mu się przeciąć karku i wróg przemienił się w Opancerzonego! Jakby tego było mało, ponownie pojawił się tytan-małpa i zaczął miotać w oszołomionych zwiadowców ogromnymi kamieniami! Czy dla ludzkości jest jeszcze nadzieja? Czy Erenowi i spółce uda się pokonać potężnych i szalenie przebiegłych przeciwników? Jak zakończy się bitwa o Shiganshinę? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - czternasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Włócznie Piorunów”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 5 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 28.04.2019

[anime] Shingeki no Kyojin III 13 „Miasto, w którym wszystko się zaczęło”.

Ziemie między Marią i Rose stanowiły jedną trzecią całego terytorium ludzkości. Po przejęciu władzy za murami i obsadzeniu tronu prawowitą jego dziedziczką, Historią Reiss, kolejnym oczywistym krokiem było odzyskanie utraconych terenów i ponowne ich zasiedlenie. Z nowo poznaną mocą Erena zrealizowanie tej piekielnie trudnej misji wydawało się nieco bardziej realne. Jednak gdy dowodzona przez jednorękiego Erwina ekspedycja ruszała do Shiganshiny, na murach zamajaczyły dwie tajemnicze sylwetki. Erenowi, Mikasie i Arminowi w najgorszych snach się nie śniło, jak straszliwe i brutalne w konsekwencjach będą najbliższe dni. Czy Zwiadowcom uda się odzyskać Marię i zapewnić ludzkości nowe przestrzenie do życia? Co kryje się w piwnicy domu Jaegerów? Czym tak naprawdę są mury i kto je zbudował? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - trzynasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Miasto, w którym wszystko się zaczęło”. Zapraszam już w ostatnią niedzielę kwietnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszam do oglądania i zachęcam do komentowania!

Dodano: 19.03.2019

[anime] Premiera drugiej części trzeciej serii 28 kwietnia!

Potwierdzono, że trzynasty odcinek trzeciej serii będzie miał swoją premierę w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 24:10 (17:10 czasu polskiego). Cała seria zamknie się w 22 odcinkach, czyli do końca pozostało 10 epizodów. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 15.02.2019

[anime] Linked Horizon i cinema staff wracają!

Poznaliśmy wykonawców openingu oraz endingu drugiej części trzeciej serii Shingeki no Kyojin - i tutaj nie lada gratka, utwór przewodni otwierający odcinki wykona legendarna już grupa Linked Horizon, natomiast piosenkę zamykającą przygotuje znana z drugiego endingu grupa cinema staff! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.02.2019

[anime] Zwiastun drugiej części trzeciej serii!

Pojawił się trailer zapowiadający drugą część trzeciej serii, której premierę zapowiedziano na kwiecień, zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 02.02.2019

[anime] Druga część trzeciej serii już od kwietnia!

By dopracować drugą część trzeciej serii, która jest niezwykle bogata w dynamiczną akcję, studio Wit zdecydowało się wydać anime w trybie 2-cour, czyli 12 odcinków - sześć miesiący przerwy - i znowu 12 odcinków. Innymi słowy, dalsza część serii będzie nadawana od kwietnia 2019 roku. Proszę o cierpliwość i zachęcam do wsparcia projektu, bym mógł nadal wydawać dla Was polskie wersje anime. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 12.10.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 12 „W noc przed operacją odzyskania muru”.

W noc przed wyruszeniem do Shiganshiny, nie znając świata poza murami, z nadzieją i strachem w sercach, modlili się o przyszłość ludzkości. Czy operacja odzyskania muru Maria dojdzie do skutku? Jakie jeszcze niebezpieczeństwa czają się za murami? Co się kryje w piwnicy w domu Jaegerów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwunasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „W noc przed operacją odzyskania muru”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 7 października - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 30.09.2018

[anime] Odcinek 11 przesunięty na przyszły tydzień.

W związku z tajfunem w Japonii dzisiejszy odcinek Shingeki no Kyojin został przełożony na przyszłą niedzielę (7 października). Bądźmy myślami z mieszkańcami Wysp Japońskich, którzy przeżywają teraz trudne chwile. W weekend w Kraj Kwitnącej Wiśni uderzy supertajfun najwyższego, piątego poziomu, tak zwany niszczyciel miast nazwany Trami. Poniżej zdjęcie z kosmosu tego potwora. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 30.09.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 11 „Obserwator”.

Gdy sytuacja na ostatnim skrawku ziemi pozostającym w rękach ludzkości zostaje opanowana, rozpoczynają się przygotowania do odbicia muru Maria. Czy Erenowi uda się poznać przeszłość ojca? Co knuje ogromny tytan-małpa i dwójka dawnych przyjaciół korpusu treningowego, Reiner oraz Bertholdt? Jak w roli królowej sprawdzi się Historia? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - jedenasty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Obserwator”. Zapraszam już w niedzielę za dwa tygodnie, 7 października - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 23.09.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 10 „Przyjaciele”.

Levi natyka się na umierającego Kenny'ego, w którego zamglonym, gasnącym umyśle pojawia się wspomnienie człowieka, którego niegdyś nazywał przyjacielem... Czy kapral dobije konającego, lecz wciąż niebezpiecznego Ackermanna? Jak potoczą się dalsze losy Erena, Mikasy i Armina? Czy zdołają odbić mur Maria? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziesiąty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Przyjaciele”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 23 września - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 16.09.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 09 „Władczyni Murów”.

Na murach dystryktu Orvud Eren i pozostałe siły ludzkości stawiają czoła tytanowi Roda Reissa. W tym samym czasie Historia z pełną determinacją rzuca wyzwanie własnemu losowi! Czy żołnierze zdołają powstrzymać ogromnego odmieńca? Jaki plan wpadł do głowy generałowi Erwinowi i jaką rolę na murach ma odegrać przyszła władczyni ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiąty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Władczyni Murów”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 16 września - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 09.09.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 08 „Pod murami dystryktu Orvud”.

Rod Reiss przemienia się w tytana. By chronić Mikasę i resztę przyjaciół przed walącą się jaskinią, Eren musi podjąć kolejną trudną decyzję. Czy grupa wypadowa zdoła uwolnić się z potrzasku? Jaką postać przybierze wyrodny ojciec Historii? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - ósmy odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Pod murami dystryktu Orvud”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 9 września - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 02.09.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 07 „Prośba”.

Historia poznaje przeszłość i zostaje postawiona przed dylematem bez dobrego rozwiązania. W tym samym czasie Zwiadowcy docierają do kaplicy i muszą pokonać zaporę w postaci Kenny'ego i jego ludzi. Która ze stron zwycięży - pradawny ród królewski pragnący stabilizacji, czy żądni wolności Zwiadowcy? Po której stronie opowie się prawowita władczyni ziem za murem? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siódmy odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Prośba”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 2 września - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 26.08.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 06 „Grzech”.

By ocalić Erena, Mikasa razem z pozostałymi Zwiadowcami zmierza do kaplicy Reissów. Jednakże w tym samym czasie schwytany młody Jaeger poznaje niewybaczalny grzech swojego ojca... Co takiego zrobił Grisha Jaeger? Jak Eren stał się tytanem i czyje moce przejął? Po której stronie stanie młoda dziedziczka królewskiego rodu? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szósty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Grzech”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 19.08.2018

[anime] Odcinek specjalny o Mikasie już na stronie!

Skończyliśmy tłumaczenie trzeciego odcinka z serii Zagubionych Dziewczyn zatytułowanego „Zagubiona w okrutnym świecie”, jego polską wersję znajdziecie tutaj. Odcinek może zawierać lekkie spoilery dotyczące przyszłych wydarzeń, jednak praktycznie w całości jest alternatywną historią Mikasy i nie koliduje z aktualnymi wydarzeniami, więc moim zdaniem, nawet nie znając dalszych wydarzeń z mangi, można spokojnie go obejrzeć. Życzymy udanego seansu!

Dodano: 14.08.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 05 „Reakcja”.

By chronić królestwo, by chronić króla, ukrywali prawdę przed światem. Jednakże w ten sposób aż prosili się o rebelię! Jaki plan przygotował Erwin i jaką misję zlecił Pyxisowi? Czy Zwiadowcy zdążą na czas odnaleźć Erena i zapobiec jego pożarciu? Jaką mroczną prawdę skrywa królewski ród Reissów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piąty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Reakcja”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 12.08.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 04 „Zaufanie”.

Rozpoczęli realizację planu. Obalenie rządu, odebrania tronu marionetkowemu władcy i posadzenie na nim prawowitej królowej, Historii Reiss, miało zostać przeprowadzone bezkrwawo. Tymczasem oddział Levia ruszył na ziemie Reissów, by ocalić Erena... Czy zdążą na czas? Jak na plany swojego ojca zareaguje Historia? Jaką tajemnicę skrywa spowity mrokiem ród królewski? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - czwarty odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Zaufanie”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 05.08.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 03 „Stara historia”.

Historia niepozornej dziewczyny okazuje się być sekretem zdolnym zmienić całe królestwo. Gdy Erwin poznaje tę tajemnicę, przypomina sobie przeszłość swojego miasta... Po co Rod Reiss porwał swoją córkę oraz Erena? Co takiego wydarzyło się w przeszłości w rodzinie królewskiej i jakie dokładnie więzy łączą Historię z prawowitym władcą ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - trzeci odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Stara historia”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 29.07.2018

[anime] Linked Horizon jednak powraca!

Plot twist godny Shingeki no Kyojin - po tym, jak część fanów nieco się rozczarowała, że w tym sezonie zabraknie popoularnych Linkedów i ich mocnego brzmienia, gruchnęła wieść, że ta popularna kapela wykona tym razem ending! Ich najnowszy utwór, „Requiem der Morgenröte”, zadebiutuje już w drugim odcinku anime, który trafi na ekrany japońskich telewizorów w najbliższą niedzielę! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 25.07.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 02 „Ból”.

Nie zdawali sobie sprawy... Siły, które sprzysięgły się przeciw nim, były o wiele potężniejsze, niż śniło im się w najgorszych koszmarach... Gdy wydawało się, że plan zadziałał i wróg uwierzył w tożsamość podstawionego Armina, przypuszczono drugi atak, tym razem na właściwe cele... Kto jest prawdziwym wrogiem ludzkości? Co w przeszłości łączyło Levia z Kennym Rozpruwaczem? Czy jest jeszcze nadzieja? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - drugi odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Ból”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 29 lipca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 22.07.2018

[anime] Shingeki no Kyojin III 01 „Sygnał dymny”.

Zwiadowcy po heroicznym pościgu za zdrajcami ludzkości, Bertholdtem i Reinerem, mimo wielkich strat odzyskują Erena i wracają za mury. Teraz czeka ich kolejna, trudna misja - muszą, wykorzystując tytaniczne zdolności Erena, zapieczętować dziurę w murze Maria. Jednakże wkrótce po powrocie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Coraz bardziej oczywistym staje się, że w stolicy istnieje frakcja działająca na szkodę ludzkości. Czy Erenowi uda się opanować zdolność utwardzenia? Jak przebiegną eksperymenty na jego tytanicznym ciele? I w końcu czy oddani sprawie Zwiadowcy zdołają odkryć prawdziwą naturę świata, w którym żyją? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - premierowy odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Sygnał dymny”. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, 22 lipca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 15.07.2018

[anime] Trzecia kinówka powtórkowa już na stronie!

Dzisiaj skończyłem tłumaczenie najnowszego filmu kinowego Shingeki no Kyojin, streszczającego drugą serię anime - można sobie zrobić szybką powtórkę przed trzecią serią, której premiera już 22 lipca! Jeśli chodzi o nowy materiał, to jest tylko kawałek z trzeciej serii po endingu, więc oglądamy do końca. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.07.2018

[anime] X Japan wykona najnowszy opening Shingeki no Kyojin!

Stało się, Linked Horizon zdetronizowany, pierwszy opening do trzeciej serii, „Red Swan”, wykona legendarny i kultowy zespół heavymetalowy - X Japan, do którego gościnnie zawita Hyde z grupy L'Arc-en-Ciel! Naprawdę znane i cenione nazwiska, więc można się spodziewać kawałka dobrej muzy! Jednak czy nowy motyw przewodni sprosta wysoko zawieszonej przez Linkedów poprzeczce? Zapraszam do komentowania.

Dodano: 09.07.2018

[anime] Znana dokładna data premiery trzeciej serii Shingeki no Kyojin!

Już 22 lipca 2018 roku o godzinie 24:35 (17:35 czasu polskiego) zadebiutuje kolejna pełnoprawna seria anime Shingeki no Kyojin! Wszystko wskazuje na to, że kolejna część historii świata tytanów zostanie zekranizowana w 24. odcinkach, czyli pokazane zostaną aż dwie kolejne sagi! Co więcej, pojawił się kolejny trailer, do którego oglądania zapraszam tutaj. Zgodnie z nim Kenny’ego zagra Kazuhiro Yamaji, a w rolę Roda wcieli się Yuusaku Yara. Przed trzecią serią fanów czeka jeszcze nie lada gratka, gdyż do sprzedaży na DVD trafi film kinowy streszczający drugą serię zatytułowany Gekijouban Shingeki no Kyojin Season 2: Kakusei no Houkou. Możliwe, że ponownie, tak jak w przypadku dwóch filmów ekranizujących na dużym ekranie drugą serię, będzie nam dane zobaczyć w nim kilka nowych scen i smaczków zapowiadających trzecią serię. Pozostaje (nie)cierpliwie czekać! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 27.04.2018

[anime] Zwiastun drugiego odcinka Zagubionych dziewczyn!

Pojawił się pierwszy trailer drugiego odcinka serii pobocznej Shingeki no Kyojin, Zagubionych dziewczyn, zatytułowanego „Żegnaj, murze Sina, część 2”, zapraszam do oglądania tutaj. Odcinek ma trafić do sprzedaży już 9 kwietnia. Seria będzie składać się w sumie z trzech odcinków, premiera ostatniego przewidziana została na 9 sierpnia 2018 roku.

Dodano: 25.03.2018

[anime] Nowy plakat zwiastujący trzecią serię!

Pojawiła się nowa ilustracja zwiastująca zbliżającą się wielkimi krokami trzecią serię anime Shingeki no Kyojin! Możemy zobaczyć na niej Levi'a oraz tajemniczą postać męską uzbrojoną w broń palną! Kim jest ów zawadiacki kowboj? Jedno jest pewne - w nadchodzącej serii fani popularnego kaprala nie będą się nudzić! Shingeki no Kyojin III zapowiedziane zostało na sezon letni, start już w lipcu. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 13.01.2018

[anime] Zwiastun pierwszego odcinka Zagubionych dziewczyn!

Pojawił się ponad półtoraminutowy zwiastun pierwszego odcinka serii pobocznej Shingeki no Kyojin, Zagubionych dziewczyn, zatytułowanego „Żegnaj, murze Sina”, zapraszam do oglądania tutaj. Odcinek ma trafić do sprzedaży już 8 grudnia. Seria będzie składać się w sumie z trzech odcinków, premiery dwóch pozostałych nastąpią 9 kwietnia oraz 9 sierpnia 2018 roku.

Dodano: 06.12.2017

[anime] Trzecia seria w lipcu, kolejny film kinowy w styczniu!

Na imprezie w Tokio ogłoszono wczoraj, iż już 13 stycznia czeka nas premiera kolejnego filmu streszczającego - tym razem zobaczymy w nim skrót wydarzeń z drugiej serii rozszerzony o nowe sceny. Tytuł filmu to „Ryk przebudzenia” (kakusei no houkou). Co więcej, podano również miesiąc, w którym zadebiutuje pierwszy odcinek trzeciej serii Shingeki no Kyojin - premiera czeka nas w sezonie letnim, czyli na początku lipca 2018. Szczegóły na razie nie są znane, wiadomo tylko, że w produkcji weźmie udział większość animatorów i seiyuu z poprzednich sezonów. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 29.10.2017

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, czwarta seria, odcinki specjalne, teatrzyk obrazkowy, filmy kinowe, bez żalu, gimnazjum tytanów, openingi, endingi.
Podobne anime: Bleach, Black Clover, Boku no Hero, Darwin's Game, Dr. Stone, Fairy Tail, Gintama, HunterxHunter, Kyokou Suiri, Naruto, One Piece, Saga Winlandzka, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.