Kalendarz

1502962318
Shingeki no Kyojin "Zagubione dziewczyny" 03 00 dni 00:00:00 09.08.2018
Shingeki no Kyojin "Zagubione dziewczyny" 02 00 dni 00:00:00 09.04.2018
Shingeki no Kyojin III 01 nadchodzi ??.04.2018
Opening 01 z trzeciej serii nadchodzi ??.04.2018
Ending 01 z trzeciej serii nadchodzi ??.04.2018
Shingeki no Kyojin "Zagubione dziewczyny" 01 00 dni 00:00:00 08.12.2017
Shingeki no Kyojin II 12: "Krzyk" 00 dni 00:00:00 17.06.2017
Shingeki no Kyojin II 11: "Atak" 00 dni 00:00:00 10.06.2017
Shingeki no Kyojin II 10: "Dzieci" 00 dni 00:00:00 03.06.2017
Shingeki no Kyojin II 09: "Rozdziawione usta" 00 dni 00:00:00 27.05.2017

Wiadomości

Znakomite wieści docierają do nas z Kraju Wschodzącego Słońca - z początkowego jednego odcinka specjalnego zrobiły się już trzy, do tego nie fillerowe, a ekranizujące świetną, dwutomową powieść Ryousuke Fujiego, „Lost Girls”! Pierwszy tom pozycji, „Żegnaj, Murze Sina”, przedstawia codzienne życie Annie, z kolei druga książa, „Zagubiona w okrutnym świecie”, skupia się na determinacji młodej Mikasy. Odcinki będą dołączane do kolejnych wydań specjalnych tomików mangi - od 24. począwszy, na 26. skończywszy. Daty ich wydań na japoński rynek to odpowiednio: 08.12.2017, 09.04.2018 oraz 09.08.2018.

Dodano: 08.08.2017

Wiadomo już, że do drugiej serii nie zostaną dołączone odcinki teatrzyku - miał na to wpływ niewielki odstęp między seriami - przypominam, że trzecia już na wiosnę 2018. W zamian fani otrzymają jednak kolejny odcinek specjalny. Tym razem specjal zostanie dołączony do 24. tomiku mangi, której premiera planowana jest na grudzień 2017. Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące fabuły czy długości odcinka, jednak już 8 sierpnia, w tomiku 23. mają zostać podane dodatkowe informacje. Zachęcam do regularnego zaglądania na stronę!

Dodano: 25.07.2017

Jak to mawiają - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Choć aktualna, druga seria anime będzie liczyć tylko 12 odcinków, kolejny sezon zostanie wydany już w przyszłym roku, prawdopodobnie również w sezonie wiosennym (od kwietnia). Pozostaje uzbroić się tylko w odrobinę cierpliwości, szczególnie że czas będą umilać nam, podobnie jak w pierwszej serii, wychodzące co jakiś czas teatrzyki.

Dodano: 17.06.2017

Wraz z dwunastym odcinkiem, który zostanie nadany w tę sobotę, dobiegnie końca druga seria naszego ulubionego Ataku Tytanów. Oczywiście nie oznacza to końca anime, materiału fabularnego pozostało jeszcze na kilka sezonów, więc wszystkich fanów po raz kolejny czeka wyczekiwanie. Czy długie? W tej chwili trudno powiedzieć, jednak z racji tego, iż aktualna seria liczyła sobie tylko dwanaście odcinków, wydaje się, że okres ten skróci się w porównaniu do tego, co przeszliśmy po pierwszej serii - na pewno nie będą to cztery lata, a raczej rok lub dwa. W międzyczasie powinniśmy dostać również jakiś streszczający film kinowy, oavki, a także odcinki specjalne do drugiego sezonu (teatrzyki), dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do zaglądania na stronę co jakiś czas - będziecie tu mogli znaleźć zawsze świeże nowinki ze świata Shingeki no Kyojin. Do rychłego napisania!PS W trzeciej serii Levi wraca do łask!

Dodano: 15.06.2017

Naprzeciwko Erena pojawia się tytan, który pożarł jego matkę. Gdy zszokowany chłopak stoi jak wryty, na ratunek rusza mu Hannes. Kto jest wrogiem ludzkości? O co toczy się ta wojna? Nie wiedząc już, w którą stronę skierować miecze, Zwiadowcy stają do walki. Czy kiedykolwiek uda im się znaleźć przyszłość, którą tak desperacko ścigają? Jak zakończy się misja ratowania Erena? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwunasty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Krzyk”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 17 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 10.06.2017

Rozpoczyna się krwawy pościg. Łowcy i zwierzyna. Na polu bitwy zderzają się uczucia byłych przyjaciół. Żołnierze padają jeden za drugim. W tej epickiej batalii o przyszłość ludzkości Erwin zarządza strategię życia lub śmierci. Czy Zwiadowcy zdołają przechytrzyć uciekających ludzi-tytanów? Czy odzyskają przyjaciela? Jak zakończy się walka o przyszłość ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - jedenasty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Atak”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 10 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 03.06.2017

Wraz ze zbliżającym się zachodem słońca Zwiadowcy mkną w stronę Erena, by wyciągnąć go z brudnych łap Reinera i Bertholdta. Dwójka rzekomych zdrajców ludzkości planuje ucieczkę sprzętem do trójwymiarowego manewru. Jednakże rozważając nad swoją przeszłością i uczuciami, Ymir składa swoją własną propozycję. Jaką decyzję podejmie tajemnicza kobieta-tytan? Czy przyjaciele zdołają ocalić młodego Jaegera? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziesiąty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Dzieci”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 3 czerwca - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 27.05.2017

Eren budzi się w lesie gigantycznych drzew. Zdesperowany, by uciec, próbuje ponownie się przemienić, jednak zostaje zatrzymany przez Ymir. Głęboko w lesie na odludziu ścierają się ze sobą wściekłe emocje Erena i Reinera! Muszą raz na zawsze rozwiązać ten spór, dla siebie i wszystkich poległych! Czy przyjaciele zdążą ocalić młodego Jaegera? Jaką prawdę zdradzą nam ludzie-tytani w lesie gigantycznych drzew? Czy dowiemy się, jaki jest ich cel? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiąty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Rozdziawione usta”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 27 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 20.05.2017

Dochodzi do nagłego i niespodziewanego zwieńczenia walki Erena i Reinera. Gdy Kolos spada z muru, rani Mikasę, której rusza na pomoc Hannes. Chronić Erena przed jego lekkomyślnym zachowaniem... Zawsze dumnie stać u jego boku... To było coś, o czym zawsze marzyli Mikasa i Armin... Czy pozwolą odebrać sobie przyjaciela? Odpowiedź na to pytanie poznamy, oglądając najnowszy - ósmy odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Pościg”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 20 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 13.05.2017

Tytan Kolosalny oraz Opancerzony rzucają wyzwanie Zwiadowcom. Ich misją jest eksterminacja ludzkości, więc nie ma już dla nich drogi odwrotu! Reiner i Bertholdt stawiają życie na szali, bo tak każe im instynkt wojownika! Tymczasem przyciśnięty do muru Eren przypomina sobie pewną walkę z czasów szkolenia w Korpusie... Czy ostatnia nadzieja ludzkości zdoła wyrwać się z łap dwójce wrogów? Dlaczego Reiner i Bertholdt chcą porwać Erena? Jak zakończy się ta zmieniająca bieg historii walka? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siódmy odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Uderzenie, rzut, blokada”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 13 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 06.05.2017

Skonfundowani Zwiadowcy zadawali sobie pytanie, dlaczego, mimo że mur nie został zniszczony, na wewnętrznych terenach znaleźli się tytani. Gdy grupa żołnierzy postanowiła tymczasowo wrócić do Trostu, Eren poznał szokująca tajemnicę, która odwróci bieg historii! Jak tytani dostali się do środka? Czy Ymir i Christa stoją po stronie ludzkości, czy może są jej wrogami? Jaką tajemnicę pozna ostatnia nadzieja gatunku - Eren? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szósty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Wojownik”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 6 maja - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 29.04.2017

„Idź przez życie z podniesionym czołem!” Zostawiając Christę z tymi słowami, Ymir uwolniła moc tytana. Dwie dziewczyny złączone w przeszłości potężną obietnicą. Gdy Ymir stawia swoje życie na szali, Christa krzyczy przeraźliwie, porzucając dawno przyjętą tożsamość! Jaka przeszłość łączy tajemnicze przyjaciółki? Dlaczego Ymir posiada moc tytana? I w końcu - kim jest niepozorna, filigranowa blondyneczka?! Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piąty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Historia”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 22.04.2017

Poszukując wyrwy w zdobytym przez wroga murze, Zwiadowcy dotarli do Zamku Utgard. Ich sen zmącili aktywni mimo objęć nocy tytani. Oddział został zmuszony do walki. Gdy tytani dostają się do zamku, przerażony Reiner widzi scenę z przeszłości. Czy nasi bohaterowie zdołają po raz kolejny wyjść z trudnej sytuacji? Kim jest tajemniczy tytan-zwierzę? Dlaczego jego pobratymcy nagle zaczęli poruszać się nocą? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - czwarty odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Żołnierz”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 15.04.2017

„Jestem pewny, że moja rodzina jest cała i zdrowa!” Wyrzucając z głowy myśli o tytanach, którzy pojawili się w jego wiosce, Connie ponownie rusza w drogę! Wybuchają kolejne walki, pojawia się coraz więcej pytań dotyczących tytanów. Gdy sytuacja coraz bardziej się pogarsza, Eren wraz z resztą grupy zmierzają w stronę Ehrmich i po drodze otrzymują wskazówkę, która może pomóc ujawnić prawdę! Czy ludzkość zdoła powstrzymać kolejny atak tytanów i nie dopuścić do zajęcia kolejnego muru? Co takiego stało się w wioskach Sashy i Conniego? Czy Eren, Armin i Mikasa zdołają pomóc przyjaciołom z Korpusu Zwiadowców? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - trzeci odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Na południowy zachód”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 08.04.2017

Wewnątrz Rose nagle pojawili się tytani. Kadeci ze 104. korpusu treningowego rozpierzchli się po okolicy, by zanieść ludziom hiobową wieść. W międzyczasie Eren wraz z innymi zwiadowcami oraz wielebnym Nickiem ruszyli im na ratunek. Gdy Sasha wróciła do rodzinnej wioski, przyszło jej zmierzyć się ze swoją przeszłością. Czym jest tajemniczy tytan-zwierzę? W jakim stanie zastaną swoje wioski Connie oraz Sasha? Czy Eren z kapralem Levim zdołają odeprzeć kolejne natarcie tytanów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - drugi odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Wróciłam”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 8 kwietnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 01.04.2017

„Spadaj!” - Mikasa strąciła z muru kobietę-tytana, a Eren dopadł ją na ziemi. To jednak nie wystarczyło, by wydobyć z aroganckiej dziewczyny odpowiedzi na dręczące ludzkość pytania - Annie skryła się za twardą niczym diament barierą i cały plan Zwiadowców okazał się pyrrusowym zwycięstwem. Czy to oznacza, że Eren ponownie trafi pod sąd i zostanie skazany na śmierć? Tymczasem przyjaciele młodej członkini Żandarmerii ze 104. korpusu treningowego zostają odseparowani na obrzeżach jednego z zewnętrznych dystryktów... Co jest tego powodem? Czy Korpus Zwiadowców zdoła odkryć, dlaczego w murze znajduje się tytan? Jak potoczą się dalsze losy ciemiężonej przez tajemnicze bestie ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając premierowy odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zatytułowany „Tytan-zwierzę”. Zapraszam już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia - tłumaczenie wykona Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia i odcinek z polskimi napisami pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej zostanie dodana galeria z odcinka oraz będzie można wstawiać swoje chmurki. Serdecznie zapraszamy do oglądania i zachęcamy do komentowania!

Dodano: 25.03.2017

Jako że sequel Ataku Tytanów coraz bliżej, postanowiliśmy uruchomić kilka atrakcji dla fanów - zaczynamy od reaktywacji działu Chmurki, w którym co tydzień będzie można wykazać się swoją inwencją, przerabiając wybrane obrazki z odcinka. Polecamy również działy Forum obrazkowe oraz Opowiadania fanowskie, gdzie zawsze można znaleźć coś dla ducha.

Dodano: 07.02.2017

To nie żart primaaprilisowy! Dzisiaj potwierdzono, że pierwszy odcinek drugiej serii Shingeki no Kyojin zostanie nadany w Japonii już 1 kwietnia 2017 roku (w sobotę)! Można przypuszczać, że anime, tak jak to było w przypadku pierwszej serii, nadawane będzie w godzinach późnonocnych - czyli około 1-2 nad ranem w niedzielę czasu japońskiego (w Polsce jest to godzina 18-19 w sobotę wieczorem), więc polska wersja będzie pojawiać się na stronie w nocy z soboty na niedzielę. Tłumaczeniem zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia. Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 06.02.2017

Pojawił się pierwszy trailer zapowiadający drugą serię, wykonałem już jego tłumaczenie, zapraszam do oglądania tutaj. Przypominam, że premiera sequela zapowiedziana została na początek kwietnia 2017 roku.

Dodano: 24.12.2016

Zgodnie z zapowiedzią prezent świąteczny - polska wersja drugiego filmu streszczającego odcinki 14-25 pierwszej serii Shingeki no Kyojin. Warto obejrzeć przed nadchodzącą drugą serią Ataku Tytanów, której premiera planowana jest na kwiecień 2017. W filmie pojawiło się kilka nowych scen (warto oglądać do samego końca!). Udanego seansu.

Dodano: 11.12.2016

Historia Hajime Isayamy trafi na deski! W 21. tomie mangi zapowiedziano, że latem 2017 roku zostanie wystawiona sztuka teatralna Shingeki no Kyojin. W zapowiedzi obiecano, że tytani, żołnierze oraz ˜„ta walka” zostaną pokazane w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliśmy! W tej chwili nie wiadomo jeszcze, w których teatrach zostanie wystawione dzieło, ani nie jest znana dokładna data premiery. Szczegóły będą ujawniane w najbliższych miesiącach. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 07.12.2016

W końcu, po wielu długich miesiącach wyczekiwania, fani otrzymali oficjalną, pewną datę rozpoczęcia nadawania drugiej serii Shingeki no Kyojin! Na festiwalu Shingeki Matsuri w niedzielę zapowiedziano, że Atak Tytanów wróci na ekrany telewizorów już w kwietniu 2017 roku! Animację ponownie przygotuje Studio WIT, a głosy głównym bohaterom podłożą Yuuki Kaji, Yui Ishikawa oraz Marina Inoue. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.07.2016

Już w najbliższą niedzielę, 19 grudnia 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (18 grudnia o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany ostatni odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 12 „Atak”. „Tamtego dnia brutalnie przypomniano ludzkości o strachu życia pod ich panowaniem i upokorzeniu egzystowania w klatce zwanej murem”. Całkiem możliwe, że na zakończenie Gimnazjum Tytanów zostanie nadany zwiastun zbliżającej się wielkimi krokami drugiej serii zwykłego Ataku Tytanów! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.11.2015

Już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (11 grudnia o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 11 „Ładna pogoda”. „Szkolny festiwal. Gdzieś pośród tętniących życiem kramików Eren z całych sił starał się zachęcić gości do kupna swoich ukochanych cheeseburgerów. Poruszony jego postawą Armin decyduje się poświęcić coś dla siebie bardzo ważnego”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.12.2015

Już w najbliższą niedzielę, 5 grudnia 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (4 grudnia o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 10 „Rekomendacja”. „W Gimnazjum Tytanów zbliżają się wybory przewodniczącego samorządu szkolnego. Wielu uczniów, w pogoni za ambicjami, przystępuje do tej niełatwej bitwy. Krąży plotka, że na wybory może wpłynąć pewien dziennik”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.11.2015

Już w najbliższą niedzielę, 29 listopada 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (28 listopada o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 09 „Słodkie lato”. „Wszystko, czego pragnął, to być przy Annie. Zakochany po uszy Bertholdt, wspierany przez Reinera i pozostałych zaprosił swoją miłość na letni festiwal”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.11.2015

Już w najbliższą niedzielę, 22 listopada 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (21 listopada o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 08 „Dreszczowiec”. „Tamtej pamiętnej nocy po szkolnych korytarzach niosły się krzyki Erena i jego paczki. W mrocznych murach szkoły odbywał się tradycyjny test odwagi zwiadowców. A rolę opiekuna pełnił... Ten świat to okrutne miejsce”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.11.2015

Już w najbliższą niedzielę, 15 listopada 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (14 listopada o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 07 „Pojedynek”. „W szkole istnieją pewne niezmienne, jednakowe dla wszystkich reguły. Gdy przepaść dzieląca kociaki i starszaków zaczęła być niepokojąco szeroka i głęboka, Eren zmuszony został do rozstrzygnięcia nasilającego się sporu w pojedynku z Levim”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.11.2015

Już w najbliższą niedzielę, 8 listopada 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (7 listopada o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 06 „Liścik miłosny”. „Chciał mieć jedynie powodzenie u kobiet. Tamtego dnia niepopularny Janeczek, który marzył o słodkim życiu z dziewczyną, znalazł coś w swoim schowku na buty!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.11.2015

Już w najbliższą niedzielę, 1 listopada 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (31 października o 17:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 05 „Zakuwanie”. „Wyniki sprawdzianów. Każdy uczeń boi się ich tak samo. Pogrążona w rozpaczy Saszka, by wymigać się od zajęć wyrównawczych, prosi o pomoc Armina”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.10.2015

Już w najbliższą niedzielę, 25 października 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (24 października o 18:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 04 „Wielkie porządki”. „Kółko mycia murów - paczka Erena została siłą dołączona do tajemniczego klubu. Nie wiedząc, co ich tam czeka, ruszyli na swoje pierwsze zajęcia pozalekcyjne. Co zobaczą, gdy dotrą na miejsce?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.10.2015

Już w najbliższą niedzielę, 18 października 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (17 października o 18:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 03 „Gra w zbijaka”. „Zmiażdżę cię!” Annie poprzysięgła Erenowi, że zemści się na nim w turnieju zbijaka. Po zakończonym meczu chłopak uświadomił sobie, jaki jest powód głębokiej nienawiści złotowłosej dziewczyny. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.10.2015

Już w najbliższą niedzielę, 11 października 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (10 października o 18:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 02 „Na tropie”. „Gdy Eren zostaje zaatakowany przez tytana, Mikasa wykorzystuje okazję i wymusza na klasie akceptację obiektu swoich westchnień. Rzekomo szanowany i podziwiany młody Yeager postanawia udać się z panną Ackerman do Armina, który od roku nie chodzi do szkoły. Co takiego odkryją po przybyciu do domu przyjaciela?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.10.2015

Już w najbliższą niedzielę, 4 października 2015 roku, o godzinie 1:58 nad ranem (3 października o 18:58 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany premierowy odcinek serii pobocznej Shingeki no Kyojin, „Gimnazjum Tytanów”, zatytułowany Gimnazjum Tytanów 01 „Rozpoczęcie roku szkolnego”. „Eren i Mikasa dostają się do znajdującego się za murem Maria gimnazjum! I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby oprócz ludzi nie uczęszczali do niego również tytani, których w związku z wydarzeniami sprzed pięciu lat Yeager-junior nienawidzi. Czy uda mu się zemścić na groteskowych istotach?” Tłumaczeniem zajmie się Mitarashi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polska wersja ukaże się na stronie prawdopodobnie już w niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.09.2015

Dzisiaj rozpoczęcie nowego roku szkolnego (pozdrowienia dla wszystkich uczniów), więc to doskonały dzień na wieści o nadchodzącej serii ze świata Shingeki no Kyojin, Gimnazujm Tytanów, której akcja będzie się toczyć właśnie w szkole. Znana jest już dokładna data premiery tegoż spin-offa (serii pobocznej) - otóż pierwszy odcinek zostanie nadany 4 października o godzinie 1:58 nad ranem czasu japońskiego (3 października o 18:58 w Polsce), więc do premiery został już tylko nieco ponad miesiąc! Być może widząc w szkole swoich ulubionych bohaterów, uczniom będzie łatwiej codziennie rano wstawać z łóżka, zakładać torbę na plecy i maszerować do swojej świątyni mądrości.
Wiemy już także, kto wykona opening do najnowszej serii ze świata trójwymiarowych manewrów - tutaj bez niespodzianki, i bardzo dobrze, bo piosenkę otwierającą odcinki wykona nie kto inny, fanfary, jak Linked Horizon! Tytuł utworu to „Seishun wa Hanabi no You ni” (młodość jest niczym fajerwerki).
I na koniec coś odnośnie tłumaczenia. Polska wersja kolejnych odcinków będzie pojawiać się na stronie w nocy z soboty na niedzielę lub w niedzielę, począwszy od 4 października. Tłumaczenie wykona dla Was Oozora lub Miatarshi z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia. Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 01.09.2015

Tak, będzie nowe anime z historią zawieszoną w uniwersum Shingeki no Kyojin! Co więcej, seria ta umili nam oczekiwanie na sequela Shingeki no Kyojin, bo jej premiera planowana jest już na październik tego roku! Ale przejdźmy do rzeczy. Studio Production I.G, znane między innymi z produkcji pierwszej serii Ataku Tytanów, ogłosiło w piątek, że pracuje nad ekranizacją mangi pobocznej Shingeki no Kyojin - „Shingeki! Kyojin Chuugakkou” (Gimnazjum Tytanów). Anime przejmie tytuł po swoim pierwowzorze i wystartuje w sezonie jesiennym 2015. Wiadomo już także, że w postaci wcielą się wszyscy znani nam z serii podstawowej aktorzy głosowi - z Kajim Yuuki (Eren) i Ishikawą Yui (Mikasa) na czele. Oczywiście, seria będzie pojawiać się u nas na stronie, jej tłumaczeniem zajmie się ktoś z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia. Miejmy nadzieję, że ten miły prezent od studia choć trochę pomoże fanom załagodzić skutki uboczne wyczekiwania na dalsze losy Erena, Mikasy i Armina. Czy jesteście gotowi na nadejście uroczych tytanów? Strzeżcie się, oni są już blisko!

Dodano: 01.08.2015

Już jutro japońska premiera drugiego filmu powtórkowego Shingeki no Kyojin, w którym zobaczymy przede wszystkim streszczenie odcinków 14-25 pierwszej serii telewizyjnej. Na szczęście nie zabraknie w nim również nowego materiału - będą to, tak jak w przypadku pierwszego filmu, nieco przerobione sceny, które znamy z serii telewizyjnej, ale także zupełnie nowy materiał końcowy wprowadzający do drugiej serii anime! Możliwe, że podczas filmu zostanie również ogłoszona przybliżona data premiery drugiej serii - na razie wiadomo tylko tyle, że będzie ona miała miejsce w 2016 roku. Przypominam, że film pojawi się na stronie kilka miesięcy po premierze kinowej (trzeba poczekać, aż trafi do sprzedaży). Tłumaczenie ponownie przygotuje Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia.Pojawił się również trailer zapowiadający drugą pełnometrażówkę Shingeki no Kyojin, w którym możemy usłyszeć nową piosenkę naszej ulubionej grupy muzycznej Linked Horizon zatytułowaną „Jiyuu no Daishou”, będącą zarazem motywem przewodnim najnowszego filmu. Zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 26.06.2015

Janeczek z naszej grupy fansubberskiej skończył już tłumaczyć drugi odcinek Kuinaki Sentaku, który lada moment pojawi się na stronie. Zapraszam do oglądania, naprawdę genialne kino akcji! Odnośnie pierwszego filmu streszczającego fabułę - jest z nim masa pracy, bo nie dość, że mnóstwo dialogów zostało poprzestawianych, to jeszcze jest sporo nowych kwestii, więc prace nad napisami są bardzo żmudne. Jendakże będę robił wszystko, by już w poniedziałek polska wersja znalazła się na stronie. Serdecznie zapraszam.

Dodano: 11.04.2015

Projektujące gry studio SCRAP ogłosiło we wtorek, że już wkrótce fanom zostanie udostępniona druga edycja gry typu real escape osadzonej w uniwersum mangi i anime Shingeki no Kyojin! Tym razem gracze przeniosą się (dosłownie, bo gra toczy się w realu) do wesołego miasteczka, które zostało okrążone przez tytanów! Jak to zawsze w grach real escape bywa, ich zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek i zdobywanie haseł, dzięki którym będą w stanie uwolnić się z zacieśniającego się uścisku tytanów. W zabawie będzie można wziąć udział od 18 lipca do 23 września w Tokyo Dome City w Tokio oraz od 24 lipca do 6 września w Parku Hirakata w Osace.Warto zaznaczyć, że poprzednia edycja gry cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, iż została przeniesiona również do innych krajów - fani mogli w nią zagrać między innymi w Singapurze, San Francisco, Los Angeles i Nowym Jorku. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy gdyby ta gra zawitała do Polski, odważylibyście się zmierzyć z tytanami?

Dodano: 08.04.2015

Zapraszam do oglądania pierwszego odcinka serii pobocznej Shingeki no Kyojin - Kuinaki Sentaku - przedstawiającej mroczną przeszłość Levi'a oraz jego początki w Oddziale Zwiadowców. Tłumaczenie wykonał dla Was Jean „forever alone” Kirstein, który ponownie gościnnie zawitał w naszej grupie fansubberskiej Twoja Mała Japonia. Zapraszam do oglądania tutaj. Zapomniałbym - Janek prosił mnie, bym napisał w newsie, że jest kawalerem. No, to tyle.

Dodano: 09.12.2014

[anime] Druga seria Shingeki no Kyojin w 2016 roku!
Po ponad roku oczekiwania spragnieni przygód Leviego fani w końcu otrzymali konkretne informacje na temat wzownienia serii - niestety, nastąpi ono dopiero w 2016 roku, dokładna data zostanie ujawniona za kilka miesięcy. Oczekiwanie na sequel umilą nam na szczęście dwie kinówki (animowane), seria pobocza "Bez żalu", a także dwa filmy aktorskie. Może jakoś wytrzymamy...

Dodano: 22.11.2014

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, odcinki specjalne, teatrzyk obrazkowy, filmy kinowe, bez żalu, gimnazjum tytanów, openingi, endingi.
Podobne anime: Bleach, Black Clover, Fairy Tail, Gintama, HunterxHunter, Naruto, One Piece.
Strona wykorzystuje pliki cookies potocznie zwane ciasteczkami. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można również zablokować ciasteczka w ustawieniach przeglądarki.
Na stronie nie są przechowywane żadne pliki wideo, strona archiwizuje jedynie ogólnodostępne linki do serwisów wideo, których użytkownicy potwierdzili legalność zamieszczonych materiałów.