Archiwum wiadomości

Znalazłem dzisiaj trochę czasu i dokończyłem tłumaczenie teatrzyku obrazkowego z postaciami w stylu Chimi Chara. Trzy ostatnie odcinki możecie znaleźć tutaju: 07, 08 i 09.

Dodano: 23.09.2014

Pojawił się pierwszy zwiastun serii pobocznej Ataku Tytanów - „Bez żalu” - zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 12.09.2014

Podczas tegorocznego, największego konwentu w Niemczech - Animagic - prezes Studia Wit odpowiedzialnego za tworzenie anime Shingeki no Kyojin, George Wada, potwierdził, że druga seria popularnego Ataku Tytanów znajduje się w fazie przedprodukcyjnej! Co to oznacza dla fanów Levi'a i spółki niecierpliwie oczekujących powrotu ich ulubionych bohaterów? Ano to, że anime niemal na pewno ponownie zagości na ekranach telewizorów już w 2015 roku! Gdy tylko pojawią się jakieś szczegóły dotyczące premiery, natychmiast znajdą się w newsach. Zapraszam do regularnych odwiedzin i wspólnego wyczekiwania. Nie zapominajcie również o zbliżających się filmach i serii pobocznej "Bez żalu"!

Dodano: 13.08.2014

[anime] Nadchodzą dwa filmy kinowe oraz kolejny odcinek specjalny.
Wiadomo już, że pojawi się kolejny, trzeci odcinek specjalny Shingeki no Kyojin, który jednocześnie zakończy tę miniserię oavek dołączanych do mangi. Będzie można go nabyć wraz z wydaniem specjalnym 14. tomiku SnK. Premiera odcinka przewidziana została na 8 sierpnia 2014 roku.
Jednakże to nie koniec niespodzianek dla fanów kaprala i spółki - producent anime podał informację, że trwają prace nad dwoma filmami kinowymi Shingeki no Kyojin, które trafią na duże ekrany odpowiednio: pierwszy w 2014 roku, natomiast drugi w 2015 (dokładne daty na razie nie są znane). Niestety będą to tylko streszczenia pierwszej serii anime - w pierwszej kinówce zobaczymy najciekawsze wydarzenia z odcinków 1-13, natomiast w drugiej z epizodów 14-25. Filmy otrzymały tytuły po openingach, które umilały nam oglądanie poszczególnych części - tak więc obraz z 2014 roku zostanie nazwany "Guren no Yumiya", a ten z 2015 roku "Jiyuu no Tsubasa".
Biorąc pod uwagę zakończenie serii oavek oraz próbę przypomnienia widzom wydarzeń z pierwszej serii poprzez wydanie filmów kinowych, można domyślać się, że druga seria ruszy, zgodnie z przewidywaniami, już w 2015 roku. Jeśli pojawią się jakieś oficjalne informacje na ten temat, standardowo natychmiast zamieścimy je w newsach.

Dodano: 08.04.2014

[anime] Pierwszy odcinek specjalny SnK: "Dziennik Ilse".
Zgodnie z zapowiedziami do wydania specjalnego 12 tomiku mangi Shingeki no Kyojin zostało dołączone DVD, a na nim pierwszy odcinek specjalny anime zatytułowany "Dziennik Ilse". Została w nim opowiedziana historia członkini 34. Wyprawy Za Mur, która po utraceniu wszystkich towarzyszy próbowała na piechotę wrócić na tereny wolne od tytanów. Czy jej się to udało? Co takiego spotkało ją po drodze? Czego ludzkość dowiedziała się o tytanach i jaki to będzie miało wpływ na przyszłe losy świata? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym odcinku SnK: "Dziennik Ilse", zapraszam do oglądania tutaj: pierwszy odcinek specjalny Shingeki no Kyojin "Dziennik Ilse". Przypominam również, że już 9 kwietnia 2014 roku pojawi się drugi OAD: "104. Oddział Treningowy", który oczywiście zaraz po premierze znajdzie się na stronie.

Dodano: 10.12.2013

[anime] Nieprawdziwe informacje krążące po sieci.
Kilka dni temu po sieci rozeszła się szokująca informacja, jakoby już na wiosnę 2014 roku miała ruszyć kontynuacja anime Shingeki no Kyojin. Niestety jest to zwykła plotka, do tej pory nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat wznowienia serii. Przypominam, że prawdopodobna data premiery drugiego sezonu SnK to wiosna 2015 roku - wtedy też najwcześniej producenci będą mieli wystarczającą ilość materiału mangowego, by dokonać ekranizacji.

Dodano: 30.11.2013

Już w tę sobotę (28 września) wraz z odcinkiem 25 dobiegnie końca pierwsza seria Shingeki no Kyojin. Jednak od razu chciałabym wszystkich uspokoić - to jeszcze nie koniec przygód naszych ulubionych bohaterów. Kolejne serie to tylko kwestia czasu - możliwe, że nadawanie drugiej rozpocznie się już w 2014 roku - jednakże, szczerze mówiąc, jest to mało prawdopodobne. Moim zdaniem bardziej realny jest początek 2015 roku. Jak więc wytrzymać tak długi rozbrat z Lev... naszym ulubionym anime? Na pewno strona pozostanie aktywna, więc zapraszam do częstego zaglądania. Oprócz newsów będą pojawiały się odcinki specjalne (teatrzyk oraz w grudniu odcinek o Ilsie), a także, choć to już zależy od samych użytkowników, opowiadania fanowskie oraz fanarty. Życzę wszystkim cierpliwości. Pozdrawiam, Mariko Tsukasa.

Dodano: 25.09.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 25 "Mur" [ostatni odcinek pierwszej serii].
"Wytępię wszystkich tytanów z tego świata! Nie oszczędzę nawet jednego!" Ten sam gniew, pod wpływem którego Eren postanowił dokonać zemsty, nieuchronnie pchał go w stronę ścieżki prowadzącej do zniszczenia całego świata. Jaką tajemnicę skrywa mur? Czy Erenowi uda się pokonać Annie? Jak zakończy się pierwsza część historii, która wstrząsnęła Japonią? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty piąty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Mur. Najazd na dzielnicę Stohess, część 3". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 25.09.2013

Autor Shingeki no Kyojin, Hajime Isayama, ogłosił niedawno, że chce zamknąć mangę w 20 tomach. Biorąc pod uwagę, że na jeden tom przypada 4-5 rozdziałów, manga powinna zakończyć się około 90 chaptera. Można więc przypuszczać, że powstaną trzy serie anime - druga prawdopodobnie na wiosnę 2015 roku. Co więcej - rozdziały ukazują się w miesięczniku, więc można łatwo wyliczyć, że czeka nas jeszcze około trzy i pół roku emocji: 90 - 49 (aktualny chapter) / 12 = 3,4.

Dodano: 25.09.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 24 "Litość".
Plan nie wypalił. Annie domyśliła się, co planują jej byli towarzysze ze 104. Oddziału Treningowego i na wszelki wypadek przygotowała pierścień z wysuwanym ostrzem. Uśmiechnęła się. Błysnęło. Trójka przyjaciół rzuciła się do ucieczki. Przeszli do realizacji planu B, jednakże Eren, miotany wątpliwościami, nie był w stanie przybrać formy tytana... Skąd Annie posiada umiejętność przemiany? Dlaczego szuka akceptacji i zrozumienia? Co jest prawdziwym celem ludzi-tytanów? Czy zwiadowcom uda się uciec spod topora i udowodnić, że ich ostatnia wyprawa wcale nie poszła na marne? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty czwarty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Litość. Najazd na dzielnicę Stohess, część 2". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 17.09.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 23 "Uśmiech".
Tamtego dnia Annie wraz z innymi członkami Żandarmerii miała eskortować Erwina, Erena i pozostałych odpowiedzialnych za porażkę Zwiadowców, którzy zostali wezwani na przesłuchanie do stolicy. Jednakże nagle pojawił się Armin, prosząc ją o pomoc w ściśle tajnej misji wysokiego ryzyka. Czy dywizja dowodzona przez Smitha przetrwa tę trudną próbę i będzie kontynuwać wyprawy za mury? Na jaki plan wpadł genialny Armin? Do czego jest mu potrzebna Annie Leonhardt? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty trzeci odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Uśmiech. Najazd na dzielnicę Stohess, część 1". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 10.09.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 22 "Pokonani".
"On żyje! Oddawaj go!" - gdy na oczach Mikasy kobieta-tytan odebrała jej Erena, dziewczyna połączyła siły z najlepszym wojownikiem ludzkości, Levim, by wyzwać potwora do walki. Jednak czy będą w stanie stawić czoła przeciwnikowi, któremu nie dała rady nawet czwórka najlepszych zabójców z Oddziału do Zadań Specjalnych? Czy Yeagerowi uda się po raz drugi wyrwać z objęć śmierci? Która strona konfliktu stanie się tytułowymi "pokonanymi" - ludzie czy tytani? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty drugi odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Pokonani. Pięćdziesiąta siódma wyprawa za mur, część 6". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 03.09.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 21 "Miażdżący cios".
Gdy operacja pojmania kobiety-tytana zakończyła się niepowodzeniem, wydawało się, że zwiadowców nie może spotkać już nic gorszego i bez przeszkód wrócą do dzielnicy Karanes. Jednakże chwilę później przypuszczenia dowódcy Erwina okazały się być trafne - przed Oddziałem do Zadań Specjalnych prowadzącym Erena pojawiła się zamaskowana postać. Czy doskonali mordercy z Oddziału Leviego poradzą sobie z inteligentną kobietą-tytanem? A może niezbędna będzie pomoc Erena? Co chcą osiągnąć ludzie-tytani? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty pierwszy odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Miażdżący cios. Pięćdziesiąta siódma wyprawa za mur, część 5". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 26.08.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 20 "Erwin Smith".
Tuż po pojmaniu kobieta tytan wydawała się podejrzanie spokojna. Mimo że brawurowy plan Erwina polegający na schwytaniu żywcem człowieka w ciele tytana i ujawnieniu jego tożsamości był bliski zakończenia sukcesem, zwiadowcy czuli, że to jeszcze nie koniec. Po chwili kadeci znajdujący się na skraju lasu usłyszeli potężny skowyt, żałosne zawodzenie istoty znajdującej się na skraju śmierci... Dlaczego szczegółów planu Erwina nie znali nawet jego zaufani ludzie? Czym był tajemniczy krzyk dochodzący z lasu? Czy zwiadowcom uda się ujawnić tożsamość zdrajcy ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Erwin Smith. Pięćdziesiąta siódma wyprawa za mur, część 4". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 19.08.2013

[anime] Teatrzyk postaci w stylu Chimi Chara.
Na stronie pojawiła się pierwsza część teatrzyku obrazkowego Shingeki no Kyojin, odcinek można obejrzeć tutaj. Postaci w nim ukazane zostały narysowane w bardzo popularnym ostatnio stylu Chimi Chara ("chimi" - górski demon, "chara" - postać), który charakteryzuje się głównie "zakręconymi" oczami oraz, podobnie jak styl "chibi", dużą w stosunku do reszty ciała głową bohatera. Poniżej prezentuję Leviego narysowanego właśnie w takim stylu oraz figurki bohaterów z anime Naruto.

imageboard imageboard

Dodano: 17.08.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 19 "Ugryzienie".
Gdy zdezorientowani dziwnymi rozkazami dowódcy Erwina członkowie Oddziału do Zadań Specjalnych próbowali uciec przed ścigającą ich kobietą tytanem, Eren został postawiony przed bardzo trudnym wyborem. Na jego decyzję miał mieć wpływ tajemniczy eksperyment przeprowadzony przez Hanji i Leviego tuż przed wyprawą za mury. Co jest prawdziwym celem dowódcy Smitha? Jaką decyzję podejmie Yeager? Czy Oddziałowi Leviego uda się zgubić kobietę tytana? Co takiego wydarzyło się tuż przed ekspedycją? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiętnasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Ugryzienie. Pięćdziesiąta siódma wyprawa za mur, część 3". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 13.08.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 18 "Las gigantycznych drzew".
Na krótko po wtargnięciu Oddziału Zwiadowców na teren olbrzymów stało się coś niesłychanego. Pojawiła się inteligentna jednostka wroga - kobieta tytan prowadząca armię swoich pobratymców. W odróżnieniu od innych przedstawicieli gatunku nie była zainteresowana zjadaniem ludzi - jej cel był zupełnie inny - skupiła się na poszukiwaniach. Gdy skierowała się w stronę środka formacji, Armin był już niemal pewny, że wie, po kogo przyszła. Dowódca Erwin skierował zdziesiątkowany oddział w stronę lasu gigantycznych drzew... Czym lub kim jest kobieta tytan? Jaki jest jej cel? Co znajdą nasi bohaterowie w lesie gigantycznych drzew? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - osiemnasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Las gigantycznych drzew. Pięćdziesiąta siódma wyprawa za mur, część 2". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 04.08.2013

[anime] Zakończenie dziesiątej rundy chmurek!
Dziesiąta runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 30 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagrodę redakcji otrzymuje Sznyclu za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Lanetti za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I jako że chmurki już się trochę przejadły, zawieszam ten dział na kilka odcinków.

Dodano: 03.08.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 17 "Kobieta tytan".
Gdy świeżo upieczeni zwiadowcy wyruszali na 57. wyprawę za mur, nie mieli jeszcze pojęcia, jak straszliwą prawdę przyjdzie im wkrótce odkryć. Co czeka za murem Erena i jego przyjaciół? Czy sprawdzi się opracowana przez Erwina formacja wykrywająca tytanów na odległość? Jaki jest prawdziwy cel wyprawy i co takiego ukrywa przed swoimi ludźmi tajemniczy dowódca? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siedemnasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Kobieta tytan. Pięćdziesiąta siódma wyprawa za mur, część 1". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 30.07.2013

[anime] Zakończenie dziewiątej rundy chmurek!
Dziewiąta runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 31 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagrodę redakcji otrzymuje Onex Orion za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Blodia za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszamy do wzięcia udziału w dziesiątej rundzie - "Dziesiąta runda chmurek - z odcinka 16".

Dodano: 27.07.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 16 "Co powinniśmy zrobić?".
Kadeci ze 104. jednostki treningowej na krótko po tym, jak zaznali terroru tytanów podczas misji obrony Trostu, muszą podjąć decyzję, do której dywizji dołączą. Czy ktokolwiek zdecyduje się na niemal pewną śmierć i wstąpi do zwiadowców? Jak postąpią przyjaciele Erena? Czy pozwolą kompanowi udać się na wyprawę za mury bez ich wsparcia? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szesnasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Co powinniśmy zrobić? Preludium do kontrataku, część 3". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 26.07.2013

[anime] Zakończenie ósmej rundy chmurek!
Ósma runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 29 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagrodę redakcji otrzymuje Onex Orion za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Minti za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszamy do wzięcia udziału w dziewiątej rundzie - "Dziewiąta runda chmurek - z odcinka 15".

Dodano: 20.07.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 15 "Oddział do zadań specjalnych".
Gdy Erenowi cudem udało się wyjść cało z rozprawy sądu wojskowego, w końcu mógł zrealizować swoje marzenie - dołączyć do podziwianego oddziału zwiadowców. Jednak już wkrótce miało się okazać, że dywizja, której głównym celem jest odwrócenie aktualnego porządku świata, stała się drugim domem dla jedostek - delikatnie mówiąc - ekscentrycznych. Jakie tajemnice skrywa oddział odpowiedzialny za badanie zewnętrznych terenów? Czy Erenowi uda się w nim zaaklimatyzować? Czy pozostali kompani Yeagera ze 104 jednostki treningowej również wybiorą zwiadowców? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piętnasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Oddział do zadań specjalnych. Preludium do kontrataku, część 2". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 17.07.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 14 "Niewidziane wcześniej spojrzenie".
Gdy dowódca Erwin i kapral Levi opuścili Erena, by spróbować przekonać przełożonych, że najlepszym wyjściem będzie wcielenie człowieka-tytana do oddziału zwiadowców, w jego podziemnej celi zapanowała niepokojąca cisza. Kadet Yeager, który mimo pomocy podczas odbijania Trostu znów został potraktowany jak potwór i zamknięty w klatce, zastanawiał się, czy jeszcze kiedyś będzie mu dane zakosztować wolności. Już wkrótce główny bohater miał przekonać się, że droga do normalnego życia będzie niezwykle wyboista, a jej pierwszy etap powiedzie przez salę sądu wojskowego. Czy Eren będzie w stanie przekonać wrogo nastawionych oskarżycieli do swoich dobrych intencji? Czy uda mu się uniknąć kary? Jaką rolę w rozprawie odegra niezwykle wyrazisty kapral Levi? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - czternasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Niewidziane wcześniej spojrzenie. Preludium do kontrataku, część 1". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 13.07.2013

[anime] Zakończenie siódmej rundy chmurek!
Siódma runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 40 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagrodę redakcji otrzymuje użytkownik Muszt za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Master za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszamy do wzięcia udziału w ósmej rundzie - "Ósma runda chmurek - z odcinka 14".

Dodano: 13.07.2013

[anime] Zakończenie szóstej rundy chmurek!
Szósta runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięły udział 53 mini-komiksy. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Jako że redakcja wybrała pracę, która jednocześnie otrzymała najwięcej głosów użytkowników, nagroda publiczności przeszła na drugą najpopularniejszą chmurkę.

Nagrodę redakcji otrzymuje użytkownik Ksidi za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Kanae za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszam do wzięcia udziału w siódmej rundzie - "Siódma runda chmurek - z odcinków 1-7".

Dodano: 06.07.2013

[anime] Zakończenie piątej rundy chmurek!
Piąta runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięły udział 72 mini-komiksy. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagrodę redakcji otrzymuje Bornegio za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje użytkownik Grzegorz W. za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszam do wzięcia udziału w szóstej rundzie - "Szósta runda chmurek - z odcinka 13".

Dodano: 29.06.2013

[anime] Nowy opening i ending jeszcze nie dzisiaj.
Niestety, nie potwierdziły się informacje, że wraz z odcinkiem 13 pojawi się nowy opening i ending - prawdopodobnie będziemy musieli na nie zaczekać do odcinka 14 (przyszłotygodniowy odcinek oznaczony jest numerem 13.5).

Dodano: 29.06.2013

[anime] Nowości z forum obrazkowego i wylęgarni fanfików.
Chciałabym zachęcić wszystkich do korzystania z dwóch bardzo szybko rozwijających się działów: forum obrazkowego (chan) oraz opowiadań fanowskich (fanfick). Można w nich nie tylko skomentować i ocenić twórczość innych fanów Shingeki no Kyojin, ale także podzielić się własnym dziełami.
Poniżej prezentuję kilka najnowszych prac z naszego chana (liczba postów zbliża się powoli do 2000!):


fanart fanart fanart fanart fanart fanart fanart fanart


Pojawiły się również pierwsze opowiadania fanowskie. Oczekiwanie na nowe odcinki można sobie umilić, czytając między innymi: "Tytanię", "Jajecznicę" i "Zwierzątko" autorstwa Chan Lee; "Z ciemności do mnie wrócisz" Sol Wiedźmy; "Pokutę" Amaterasu oraz "Bezcenny skarb" Misaki Takanashi.

Dodano: 29.06.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 13, a także powtórka w odcinku 13.5.
Gdy Riko wystrzeliła w powietrze czerwoną racę oznaczającą poważne kłopoty napotkane podczas realizacji planu, już tylko nieliczni mieli nadzieję, że nowa broń ludzkości może odnieść sukces. Tytani, którzy z niewyjaśnionych przyczyn ciągnęli chmarami do Erena, pożerali kolejnych żołnierzy. Morale elitarnych oddziałów ochraniających głównego bohatera były coraz niższe. Nieuchronnie zbliżał się upadek ludzkości. Jednymi z nielicznych, którzy nie przestawali wierzyć w towarzysza broni, była jego przybrana siostra, Mikasa, a także najbliższy przyjaciel - Armin - do końca starający się wyciągnąć Erena z ciała tytana. I wtedy, w najmniej oczekiwanym momencie, człowiek-tytan podniósł się... Czy główny bohater będzie w stanie kontynuować wykonywanie misji? Czy zdziesiątkowane oddziały elitarne poradzą sobie z odpieraniem zaciekle atakujących olbrzymów? Jak zakończy się "bitwa o Trost"? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - trzynasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Pierwotne pragnienia. Obrona Trostu, część 9". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Na koniec informacja odnośnie odcinka dodatkowego odcinka 13.5 "Od tamtego dnia", który zostanie nadany za tydzień - będzie on streszczeniem odcinków 1-13, jednakże całkiem możliwe, że zostaną w nim umieszczone również nowe sceny, więc na pewno warto go obejrzeć.

Dodano: 29.06.2013

[anime] Zakończenie czwartej rundy chmurek!
Czwarta runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 80 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Jako że redakcja wybrała pracę, która jednocześnie otrzymała najwięcej głosów użytkowników, nagroda publiczności przeszła na drugą najpopularniejszą chmurkę.

Nagrodę redakcji otrzymuje użytkownik Lunatyk za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Misucha za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszam do wzięcia udziału w piątej rundzie - "Piąta runda chmurek - z odcinka 12".

Dodano: 22.06.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 12 "Rana".
Od momentu pojawienia się tytanów ludzkość odnosiła w walce z nimi tylko klęski. Jednak teraz nadeszła chwila, w której role mogły się odwrócić - blokując wyrwę w murze, Eren mógł dać naszemu gatunkowi nadzieję, że ta wojna nie jest jeszcze przegrana. Ten z pozoru mały i nieistotny sukces mógł zapoczątkować marsz ludzkości w stronę należnego im miejsca na świecie. Jednak coś poszło nie tak. Eren przyjął formę tytana i gdy wydawało się, że ma zamiar podnieść głaz i wykonać swoją misję, bezpardonowo rzucił się na Mikasę... Dlaczego główny bohater zaatakował swoją przybraną siostrę? Czy będzie w stanie kontynuować misję? A może nieubłaganie zbliżająca się zagłada ludzkości okaże się faktem? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwunasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Rana. Obrona Trostu, część 8". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 21.06.2013

[anime] Zakończenie trzeciej rundy chmurek!
Trzecia runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 60 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagrodę jury otrzymuje Misucha za pracę:
imageboard

Nagrodę publiczności otrzymuje Paweł Ł. za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszam do wzięcia udziału w czwartej rundzie - "Czwarta runda chmurek - z odcinka 11".

Dodano: 15.06.2013

Na stronie pojawił się nowy dział, w którym każdy użytkownik może opublikować swoje opowiadania fanowskie (fanfiki). Najlepsze prace będą zamieszczane w newsach. Zainteresowanych zapraszam tutaj: "Opowiadania fanowskie".

By umilić Wam oczekiwanie na najnowszy odcinek, przetłumaczyłam trzy krótkie komiksy - możecie je obejrzeć poniżej:

imageboard imageboard imageboard

Dodano: 15.06.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 11 "Idol".
Byli już o krok od śmierci, jednak dzięki interwencji ekscentrycznego dowódcy Pixisa, stanęli przed szansą udowodnienia, że nie są zdrajcami i zasługują na zaufanie ludzkości. Wymyślony na poczekaniu plan Armina mający na celu odbicie Trostu był na pozór banalnie prosty - przenieść ogromny głaz i zatkać nim dziurę w murze, przez którą tytani przedostawali się do środka - jednak rzeczywistość już wkrótce miała okazać się o wiele bardziej brutalna. Zbliżała się chwila prawdy. Napięcie sięgało zenitu. Ruszyli w stronę Trostu, jednakże... Czy Eren będzie w stanie przybrać formę tytana i swobodnie ją kontrolować? Czy uda się przekonać pozostałych żołnierzy, by wsparli naszego bohatera? Jak zakończy się misja odbicia Trostu? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - jedenasty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Idol. Obrona Trostu, część 7". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 14.06.2013

W odcinku 14 zobaczymy nowy opening i ending - w tej chwili znany jest tylko tytuł piosenki otwierającej, którą ponownie wykona zespół Linked Horizon. Utwór ten został nazwany "Jiyuu no Tsubasa" - jego krótkie fragmenty możecie znaleźć tutaj.

Poniżej zamieszczam również zestawienie parametrów wszystkich głównych bohaterów:

Dodano: 10.06.2013

Jedna z najbardziej znanych japońskich firm zajmujących się produkcją figurek z anime (i nie tylko) wypuściła pierwszą kolekcję przedstawiającą bohaterów Shingeki no Kyojin. Kaiyodo, bo tak nazywa się owa firma, potwierdziła, że miniaturowe wersje naszych ulubionych bohaterów będzie można nabyć w specjalnych automatach służących do sprzedazy różnych niewielkich gadżetów fanowskich - jest to w Japonii bardzo popularny środek dystrybucji. Cena jednej figurki to 400 jenów (około 15 złotych).

Dodano: 08.06.2013

[anime] Zakończenie drugiej rundy chmurek!
Druga runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 79 mini-komiksów. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagroda jury dla Mhm za pracę:
imageboard

Nagroda publiczności dla Aśki210 za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszam do wzięcia udziału w trzeciej rundzie - "Trzecia runda chmurek - z odcinka 10".

Dodano: 08.06.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 10 "Odpowiedź".
Ich sytuacja z sekundy na sekundę była coraz gorsza. Kurz, który wzbił się w powietrze po wystrzale artyleryjskim, powoli zaczął opadać i odkrywać przerażający widok ciała tytana osłaniającego trójkę zdrajców. Sparaliżowani ze strachu członkowie żandarmerii w bezruchu patrzyli na ten niecodzienny widok. Jednakże pewnym było, że taka sytuacja nie potrwa długo i mając potwierdzenie nie do końca ludzkiej natury głównego bohatera, zaraz ruszą do brutalnego ataku. Mikasa, Eren i ich przyjaciel potrzebowali cudu. Musieli powierzyć swój los genialnemu Arminowi i jego zdolności przekonywania. Czy naszym bohaterom uda się uciec spod ostrza gilotyny? W jaki sposób udowodnią innym ludziom, że Eren nie jest ich wrogiem? Czy ludzkość znajdzie sposób na utrzymanie muru Rose? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziesiąty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Odpowiedź. Obrona Trostu, część 6". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 06.06.2013

Do dwunastego tomiku mangi Shingeki no Kyojin zostanie dołączony odcinek spacjalny (ova) oparty na rozdziale dodatkowym mangi zatytułowanym "Dziennik Ilsy" i oznaczonym numerem 18.5. Zobaczymy w nim krótką historię członkini oddziału zwiadowców - Ilsy Langner, która znalazła się w tragicznej sytuacji po tym, jak wzięła udział w 34 wyprawie za mur i cała jej drużyna zginęła. Tomik wraz z DVD trafi na sklepowe półki w grudniu 2013 roku. DODAJ KOMENTARZ

Dodano: 01.06.2013

[anime] Zakończenie pierwszej rundy chmurek!
Pierwsza runda chmurek dobiegła końca, w konkursie wzięło udział 35 mini-komiksów, w tym jeden nie został uwzględniony ze względu na delikatną tematykę, którą porusza. Wyłoniono dwóch zwycięzców - jednego wybrała redakcja, natomiast drugiego podczas głosowania użytkownicy (nagroda publiczności). Wszystkie chmurki można znaleźć tutaj. Oto nasi laureaci:

Nagroda jury dla ChanLee za pracę:
imageboard

Nagroda publiczności dla Shirobozu za pracę:
imageboard

Zwycięzcom gratulujemy! I zapraszam do wzięcia udziału w drugiej rundzie - "Druga runda chmurek - z odcinka 9".

Dodano: 01.06.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 09 "Historia lewej ręki".
Przy murze okalającym dzielnicę Trost zapanowała dziwna cisza. Eren, który wcześniej został pożarty przez tytana, nagle wyłonił się z wnętrza innego potwora i w tajemniczy sposób odzyskał swoje odgryzione wcześniej kończyny. Mikasa i Armin, którzy w międzyczasie zostali otoczeni przez wojsko, nerwowo próbowali wybudzić majaczącego we śnie przyjaciela. Tak, nawet przez chwilę nie zwątpili, że to nadal ich sojusznik i towarzysz broni. Jednakże reakcja pozostałych ludzi, którzy przez ponad sto lat żyli w nieprzerwanym strachu przed olbrzymimi monstrami, nie mogła być już tak oczywista. Ich złowrogi sposób patrzenia nie wróżył nic dobrego. Co wydarzyło się tuż po pożarciu Erena? W jaki sposób znalazł się w tytanie renegacie? Czy ludzie będą w stanie zaakceptować tak wielkie podobieństwo do wroga w swoim towarzyszu? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiąty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Historia lewej ręki. Obrona Trostu, część 5". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 29.05.2013

[anime] Pierwsza runda chmurek!
Jako że coraz częściej w komentarzach pod odcinkami pojawiają się obrazki z ciekawymi opisami, postanowiłam dać wszystkim pole do popisu i zorganizować zabawę w tak zwane "chmurki". Na czym to polega? Co tydzień, po zakończeniu nadawania "Galerii na żywo", wybieram z niej kilka screenów pochodzących z odcinka i zakładam tutaj nowy temat. Aby wziąć udział w zabawie, należy wymyślić jakiś ciekawy dialog lub też opis jednego ze screenów, skopiować obrazek i umieścić go w komentarzu razem z opisem (można też nanieść tekst na obraz, używając jakiegoś edytora grafiki, jednakże nie jest to wymagane). Następnie przez cały tydzień aż do kolejnej "galerii na żywo" pomysły są oceniane i komentowane. Po upływie tygodnia i zakończeniu kolejnej galerii na żywo, najlepsze 2 zdjęcia są w nagrodę umieszczane na podstronie najnowszego odcinka i w newsie zapowiadającym kolejną rundę "chmurek". Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie. Poniżej przykład "chmurki".

imageboard

Dodano: 28.05.2013

[anime] Co nowego na naszym chanie?
Dzięki Wam, drodzy użytkownicy, nasze medżi imedżi forum obrazkowe rozwija się niespodziewanie szybko - napisaliście już blisko 250 postów! Szczególne podziękowania należą się: Masterowi, Sol Wiedźmie, Baffiemu, dr Jeagerowi poleca oraz mistarashi. Zapraszam wszystkich niemogących się doczekać nowego odcinka do wzięcia udziału w tej potrafiącej zabijać czas niczym Eren w formie tytan(ic)a ;) zabawie. Poniżej prezentuję jedne z najciekawszych ostatnio dodanych obrazków (więcej tutaj).

imageboard imageboard imageboard imageboard
imageboard imageboard imageboard imageboard

Dodano: 28.05.2013

W niedzielę oficjalny wydawca serii Shingeki no Kyojin podał informację, że do trzeciego i piątego BluRaya z odcinkami anime zostaną dołączone dodatkowe historie uzupełniające w postaci gier visual novel. Gry zostaną stworzone przez znane i cenione studio Nitroplus (między innymi rewelacyjny Steins;Gate!), a nad pracami będzie czuwał sam autor mangi - Hajime Isayama. Projektami postaci zajmie się Namaniku ATK z Nitroplusa, natomiast za scenariusz będą odpowiadali między innymi Gan Saaku (Suisei no Gargantia) oraz Hiroshi Seko (Attack on Titan). W gry będzie można zagrać nie tyko na konsolach posiadających napędy BluRay (PS3), ale także na każdym innym urządzeniu z takim napędem. W sumie powstanie pięć krótkich historii (gier), oto one:
1. Historia poboczna o Mikasie zatytułowana "Zagubiona w okrutnym świecie" autorstwa Hiroshi Seko (znajdzie się na 3 BluRayu wydanym 18 września);
2. Historia o Levim (Rivaille'u) i Erwinie zatytułowana "Wybór, którego nie będziemy żałować: wstęp" autorstwa Gana Saaku (również BluRay numer 3);
3. Ciąg dalszy historii o Levim i Erwinie "Wybór, którego nie będziemy żałować" (BluRay numer 6, 18 grudnia);
4. Historia o Erenie i Levim (na razie brak tytułu) autorstwa Jina Haganeyi (BluRay numer 6, 18 grudnia);
5. Historia o Annie Leonheardt zatytułowana "Żegnaj, Sino" autorstwa Hiroshi Seko (BluRay numer 6, 18 grudnia).DODAJ KOMENTARZ

Dodano: 21.05.2013

Płyty z anime Shingeki no Kyojin ledwo co trafiły do przedsprzedaży na japońskim Amazonie, a już podbiły listę bestsellerów! Aktualnie wszystkie dziewięć BluRayów znajduje się w pierwszej 40 najczęściej zamawianych produktów z kategorii DVD, a piersza płytka okupuje trzecie miejsce, co jest nielada wyczynem, gdyż rywalizuje nie tylko z seriami anime, ale również filmami, koncertami i innymi pokazami. Nie należy się dziwić tak dużemu zainteresowaniu, gdyż anime cieszy się wręcz ogromną popularnością, na dodatek wydawca postanowił zachęcić fanów do zakupu, dołączając do każdego pudełka ciekawe dodatki - między innymi 64 stronicowy pierwowzór mangi, który Hajime Isayama stworzył w wieku 19 lat (więcej o dodatkach w kolejnym newsie). Cena BluRaya to około 5000 jenów (150 zł).Poniżej lista DVD/BluRay i ich daty wydania:
DVD/BluRay 1 (zawiera odcinki 01-02): 17.07.2013;
DVD/BluRay 2 (zawiera odcinki 03-04): 21.08.2013;
DVD/BluRay 3 (zawiera odcinki 05-07): 18.09.2013;
DVD/BluRay 4 (zawiera odcinki 08-10): 16.10.2013;
DVD/BluRay 5 (zawiera odcinki 11-13): 20.11.2013;
DVD/BluRay 6 (zawiera odcinki 14-16): 18.12.2013;
DVD/BluRay 7 (zawiera odcinki 17-19): 15.01.2014;
DVD/BluRay 8 (zawiera odcinki 20-22): 19.02.2014;
DVD/BluRay 9 (zawiera odcinki 23-25): 19.03.2014.

DODAJ KOMENTARZ

Dodano: 21.05.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 08 "Słyszę bicie twego serca".
Sytuacja była beznadziejna, mieli za mało gazu, by wspiąć się na mury, a zespół zaoptrzeniowy został uwięziony w kwaterze wraz z zapasami paliwa. Musieli zaryzykować, jednak w głębi serca czuli, że wymyślona naprędce akcja dostania się do magazynu nie ma szans na powodzenie. Ginęli jeden za drugim. Potrzebowali cudu. I wtedy stało się coś niepojętego. Pojawił się tajemniczy tytan, który obrócił się przeciwko swojemu gatunkowi i zaczął mordować pobratymców. Żołnierze oddziału kadetów zamarli w dziwnym uniesieniu, nie mogąc oderwać oczu od odmieńca, który wydawał im się uosobieniem całej ludzkiej nienawiści do swojego ciemiężcy. Nie mieli wtedy jeszcze pojęcia, że za chwilę wydarzy się coś, co całkowicie zmieni sposób, w jaki ludzie będą patrzeć na tytanów. Jaką prawdę skrywa tajemniczy tytan? Dlaczego uratował Mikasę? Czy oddziałowi kadetów uda się wydostać z Trostu? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - ósmy odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Słyszę bicie twego serca. Obrona Trostu, część 4". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 20.05.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 07 "Krótkie ostrze".
Mimo zakończenia ewakuacji mieszkańców i sygnału do odwrotu, Mikasa, niesiona dziwnym niepokojem, pognała z odsieczą swoim przyjaciołom. Nie miała jeszcze pojęcia, z jak straszliwą prawdą przyjdzie jej się zmierzyć. Jak zareaguje na utratę kolejnej najbliższej osoby? Czy będzie w stanie dalej walczyć? Czy jej przyjaciele, którzy dopiero co ukończyli szkolenie, będą w stanie udźwignąć ciężar poczucia bezsilności i strachu przed tytanami? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siódmy odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Krótkie ostrze. Obrona Trostu, część 3". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 15.05.2013

[anime] Nowy dział.
Dodałam na stronę nowy dział - forum obrazkowe, w którym można umieszczać i komentować obrazki o tematyce Shingeki no Kyojin. Do naszego własnego chana trafił na dobry początek skan z najnowszego numer magazynu NewType:

Dodano: 15.05.2013

[anime] Dodano nową opcję.
Od teraz na podstronie danego odcinka można znaleźć informację, na podstawie których rozdziałów mangi został oparty i przejść do danych chapterów. Na przykład, zgodnie z poniższym obrazkiem, odcinek 3 anime jest oparty na stronach 4-37 rozdziału 15 oraz na całym rozdziale 16. Dzięki temu osoby, które chcą zobaczyć, jak ten same wydarzenia zostały przedstawione w mandze, mogą to zrobić, nie ryzykując zaspoilerowania sobie dalszego ciągu wydarzeń. Oczywiście opcja ta działa również w drugą stronę - na podstronach poszczególnych chapterów można znaleźć informację, w których odcinkach anime znajdziemy wydarzenia w nich zawarte.

Dodano: 08.05.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 06 "Świat oczyma małej dziewczynki".
Był ponury, deszczowy dzień. Po ponownym ataku gigantycznego tytana najlepsi kadeci, w tym Mikasa Ackerman, zostali przydzieleni do zabezpieczenia ewakuacji mieszkańców dzielnicy Trost. Z oddali dało się słyszeć wrzaski pożeranych żołnierzy, którzy za wszelką cenę starali się nie dopuścić tytanów do ludności cywilnej. Mikasa, która wbrew swej woli została rozdzielona z Erenem i trafiła do tylnej straży, była wyjątkowo niespokojna, przeczuwała, że zbliża się coś strasznego. Groźba utraty tego, co zostało z jej rodziny, przywołała wspomnienia jej tragicznej przeszłości. W jaki sposób główna bohaterka straciła swoją najbliższą rodzinę? Co takiego stało się w przeszłości? Dlaczego została przygarnięta przez rodzinę Erena? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szósty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Świat oczyma małej dziewczynki. Obrona Trostu, część 2". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 06.05.2013

[anime] Nowy dział i dwa pierwsze skany.
Na stronie pojawił się nowy dział, w którym umieszczane będą interesujące filmy wideo stworzone przez fanów Shingeki no Kyojin. Na początek polecam rewelacyjne wykonanie openingu "Guren no Yumiya" na fortepianie znanego już części osób Animenzzza - zapraszam do oglądania tutaj. W dziale pojawiły się też cztery AMV (przejdź). A poniżej zamieszczam dwa pierwsze skany z jednego z japońskich magazynów o tematyce mangi/anime:

Dodano: 03.05.2013

[anime] Shingeki no Kyojin 05 "Pierwsza walka".
Minęło ledwie pięć lat od ataku ogromnego tytana i zniszczenia muru w dzielnicy Shiganshina. Ludzkość powoli zaczynała dochodzić do siebie po utracie blisko jednej piątej populacji i trzydziestu procent terenów. Grupie nowo mianowanych żołnierzy wysłanych na mury w dzielnicy Trost w najgorszych koszmarach nie śniło się, że na pierwszej warcie przyjdzie im zmierzyć się z wrogiem. Jednak on nadszedł. Kolosalny tytan wyłonił się jak spod ziemi, zupełnie jak za pierwszym razem. Eren Jaeger - nie wahając się ani chwili - stanął twarzą w twarz z krwistoczerwonym potworem. Czy uda mu się wyjść cało z tej nierównej walki? Czy uda się uratować choć część mieszkańców Trostu? Jak zachowają się w tak trudnej chwili niemający żadnego doświadczenia kadeci? Odpowiedzi na ten pytania poznamy, oglądając najnowszy - piąty odcinek Shingeki no Kyojin zatytułowany "Pierwsza walka. Obrona Trostu, część 1". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 19:00 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w nocy - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w niedzielę rano.

Dodano: 01.05.2013

[anime] Shingeki no Kyojin.
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) to seria anime oparta na mandze o tym samym tytule autorstwa Isayama Hajimego. Akcja serii rozgrywa się w ponurym, postapokaliptycznym świecie, w którym głównym wrogiem ludzkości są tytani, czyli ogromne, człekopodobne istoty. Te na pozór niezbyt inteligentne olbrzymy na główny cel obrały sobie ludzi - co więcej, wydawać by się mogło, że pożeranie przedstawicieli naszego gatunku sprawia im wielką satysfakcję i nie robią tego z głodu. Kilkaset lat temu ludzkość niemalże spotkała zagłada z rąk tytanów - nieliczni ocaleni schowali się i żyją spokojnie za ogromnym murem skutecznie chroniącym ich przed olbrzymami. Jednakże od pewnego czasu główny bohater anime, nastoletni chłopak Eren, oraz jego przybrana siostra Mikasa mają przerażające sny, w których supergigant spada z nieba i burzy mury miasta, zapraszając do środka na ucztę swoich pobratymców...

logo

Dodano: 08.04.2013

Do góry

Do góry